Input your search keywords and press Enter.

New York Times pisze o Oldze Tokarczuk!

Już 14 sierpnia premiera tłumaczenia „Biegunów” w Stanach Zjednoczonych.

Olga Tokarczuk jest na ustach wszystkich po tym, jak jej „Flights” otrzymało Man Booker International Prize. W czwartek fragmenty z rozmowy z pisarką, przeplatane jej sylwetką, opublikował też The New York Times. To świetna wiadomość przed wejściem Tokarczuk na rynek amerykański, bo jeśli ktoś interesuje się tam książkami (i nie przepada za Donaldem Trumpem), to  czyta o nich właśnie w NYT.

Polska pisarka podzieliła się też z dziennikiem ciekawą refleksją o swojej książce. Nagroda przyszła dopiero teraz, ale warto pamiętać, że Tokarczuk opublikowała ją w 2007 roku.

– Kiedy pisałam tę książkę, to świat zdawał mi się otwarty dla każdego. Teraz widzimy, że przez zachowania państw takich jak Polska i Węgry, które skupiają się znowu na swoich granicach, Unia Europejska staje się słabsza. 12 lat temu nikt też nie mówił o takich pomysłach rodem z systemów totalitarnych, o stawianiu murów między państwami. Muszę przyznać, że pisząc „Biegunów” naprawdę myślałam, że czasy totalitaryzmów mamy już za sobą – powiedziała Tokarczuk.

Miejmy nadzieję, że nazwisko Tokarczuk będzie już od przyszłego tygodnia regularnie pojawiało się w NYT… w sekcji bestsellerów!